מיסב החלקה עמיד במים

מיסב הוא אחד מהחלקים הכי חשובים שקיים ומהווה חלק ממגוון עצום של מוצרים וציוד בכלל תחומי התעשייה. זהו חלק שלמעשה מאפשר לציר להסתובב בצורה סיבובית, הוא זה שמפחית משקל ועומס שנוצר כאשר יש חיכוך אשר נוצר במגע בין שני חלקים, זה החלק שמאפשר תנועה מהירה וחלקה. משום שמדובר על חלק מאוד פעיל ומרכזי בכל ציוד ומכשיר יש חשיבות גדולה ביותר לוודא שמותקן חלק איכותי ואמין שיחזיק זמן לאורך זמן.

מיסבים, אילו סוגים קיימים ומה ייחודי בהם

משום שיש מכונות ומכשירים רבים אשר עובדים בתנאים שונים מבחינה של עומסים, תנאי מזג אויר, לחות, מים ועוד, קיימים סוגים שונים של מיסבים במטרה לתת מענה כמה שיותר טוב ומדויק עבור כל מוצר וכל מכשיר. למשל מיסבים כדוריים מסוגים שונים, מיסבי לחץ, מיסבים גליליים, מיסבים מחטיים ועוד. כל סוג מיסב מתאים למכשור וציוד שונה שכן הוא בנוי מחומרים שונים שמתאימים לתפקיד שלו וגם בהתאם למיקום שלו באותו מכשור וליעוד שלו שכן יש הבדל בין ציוד אשר פועל במים לציוד שפועל בשמש ישירה לציוד שפועל במקום נקי וסטרילי. משום שמיסבים זה משהו שקיים בכל תעשיה ובכל תחום אפשר למצוא מיסבי החלקה גם בכל מה שקשור לציוד מסוים בתחום בריכות השחייה למשל משאבת חול לבריכה. בנוסף מיסבים הם חלק משמעותי בתעשייה כבדה כמו דחפורים, עגורנים, מכבשים וכדומה, במערכת ההיגוי של הרכב, בציוד חקלאות כמו קומביין ועוד.

מיסב החלקה, מה כל כך מיוחד בו

מיסב החלקה הוא למעשה סוג מסוים של מיסב המאפשר תמיכה בגוף אחר ומאפשר תנועה. הוא החלק למעשה שמאפשר תנועה חלקה, מסייע להקטנה של חיכוך בין המשטחים אשר נוגעים אחד בשני וכיוון תנועתו יכול להיות צירית, קווית או משולבת, הכל תלוי צורך. נעשית הפרדה בין המשטחים השונים באמצעות שימון של שטח המגע מה שמאפשר למעשה תנועה חלקה. יחד עם זאת ישנם דגמים של מיסב החלקה בעיקר בסוגים חדשים ומתקדמים שיצאו בשנים האחרונות שאינו מצריך שימון, הוא עמיד בתנאים קשים מאוד ובעל אורך חיים ארוך מאוד ביחס למיסבים אחרים שהם היו עיקר המיסבים שיוצרו בעבר ובהם השתמשו.

כיצד נכון לבצע תחזוקה נכונה במיסבי החלקה

כמו כל מוצר וציוד כך גם מיסב החלקה הוא חלק הדורש תחזוקה מפעם לפעם, בעיקר אם מדובר על חלק חשוף. הסיבה שהוא צריך תחזוקה שוטפת היא כדי שהוא ימשיך לתפקד ולתת את המענה הנכון היכן שהוא מותקן בין אם מדובר על משאבה לבריכה או רכב, אלא עם מדובר על סוג של מיסב ספציפי שהוא אטום, אז לרוב אין צורך לבצע בו תחזוקה בשום שלב. תהליך התחזוקה הנכון של מיסב החלקה כולל ניקוי של לכלוך ואבק שהצטברו בו וכמובן כל נושא השימון שלו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest